ימי עיון קודמים

2.jpeg
18/11/2021

התכנית לטיפול אינטגרטיבי בהתמכרויות: ערב קליני בנושא זוגיות, התענגות והתמכרות

הערב העיון עסק בהתענגות הזוגית והקשר שלה להתמכרויות. התענגות היא חריגה מממד העונג. כלומר היא חיפוש וחוויה של עונג שהוא מתמשך שחורג מחוויה של עונג. פרויד תיאר את ממד העונג כעקרון מארגן ומווסת של העצמי, לעומת לאקאן אשר ההתענגות היא ממד אשר מסכן את העצמי. הסכנה לעצמי מההתענגות קשורה לחריגה של העצמי מעצמו ופגיעה באובייקט התשוקה.

2.jpeg
04-05.10

2021 SPR-IL כנס שנתי

הקבוצה הישראלית למחקר בפסיכותרפיה – SPR-IL

בשיתוף עם: מרכז פרויד, האוניברסיטה העברית

ומכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה, המכללה האקדמית תל אביב יפו

שמח להזמינכן.ם לכנס השנתי שיתקיים ב:

יום שני 4.10.21, בין השעות 19:00-21:30

יום שלישי 5.10.21, בין השעות 09:00-15:00

2.jpeg
11/06/2021

בניית פרשנות מועילה בטיפול פסיכודינמי ממוקד יחסים

בשנים האחרונות הידע הקליני והמחקר מכוונים למציאת פרקטיקות התערבות אשר מצד אחד יהיו מבוססות על תאוריות פסיכואנליטיות, ומצד שני יביאו לתוצאות טיפוליות טובות באופן יעיל יותר ומהיר יותר. גישת CCRT  - העוסקת בעבודה עם תמת היחסים הקונפליקטואלית המרכזית, פותחה ע"י פרופ לובורסקי בשנות השמונים. הגישה חותרת לניסוח סוגייה התייחסותית מרכזית בכל טיפול, שתאפשר למקד את העבודה על דפוסים בסיסיים וקונפליקטואליים של יחסים. הגישה פותחה באופן שגם מאפשר מחקר אמפירי של מושגים מופשטים כמו העברה ודפוסי התקשרות לא מודעים. הגישה נחקרה רבות בארצות הברית ונחקרת כיום גם בארץ, וממצאים מצביעים על רמה גבוהה של יעילותה.

2.jpeg
11/4/21

מבוא לפסיכותרפיה ממוקדת וויסות לילדים
Regulation Focused Psychotherapy for Children (RFP-C)

בהרצאה זו יוצג מבוא לתיאוריה ופרקטיקה של פסיכותרפיה ממוקדת ויסות לילדים (RFP-C: Regulation Focused Psychotherapy for children), על ידי שלושת מפתחי הגישה מניו-יורק . RFP-C הינה התערבות פסיכודינמית, קצרת מועד, לילדים עם בעיות החצנה הנשענת על פרוטוקול. גישה טיפולית זו נועדה לעזור לילדים ולמשפחותיהם להבין את המשמעות המניעה את ההתנהגויות הבעייתיות ולעזור לילדים והוריהם לקדם תהליכי ויסות רגשי יעילים. בהרצאה זו יוצגו העקרונות התיאורטיים והטכניקות הטיפוליות הבסיסיות ב-RFP-C בהם עושים שימוש עם ילדים המציגים בעיות התנהגות, התנהגות מתנגדת, אי שקט והפרעה בוויסות רגשי. תיאורי מקרה קצרים ודיון יסייעו להמחיש את עקרונות הגישה והטכניקות הטיפוליות. בנוסף תוצג הרלוונטיות של RFP-C לשיטות טיפול אחרות ודרכים לאינטגרציה.

2.jpeg
11/2/21

הגישה המטה קוגניטיבית - עקרונות וכלים טיפוליים

מבין גישות הגל השלישי ב CBT, הגישה המטה-קוגניטיבית – MCT נוטה להתמקד בתהליכי עיבוד, חשיבה, המשגה ותהליכי הקצאת משאבי קשב. היא שואפת לחקור את התודעה ולהתערב דרך עבודה טיפולית עם תהליכים שבה. Adrian Wells, מפתח הגישה הוא פסיכולוג בריטי שהוכשר במקור כמטפל CBT.

2.jpeg
13/1/21

חלומות של מכורים" מחקר על חלומות ליליים של מכורים לחומרים פסיכואקטיביים"

התמכרות לסמים פוגעת כמעט בכל מעגלי החיים. תהליך הגמילה והטיפול בה מורכב וממושך ומערב שינויים תפקודיים וביניהם השינה. לחלימה השלכות משמעותיות על איכות השינה ועל חיי הערות ובכללן כאלה שיש בהם לסכן את הגמילה והטיפול.  ההרצאה הנוכחית תבחן את הנושא דרך התפיסה המורניאנית לפיה החלימה היא ביטוי יצירתי של עולמו הפנימי של האדם, ומטרתו לתאר תיאור מקיף וכולל של חלומות מכורים בשלבי ההחלמה השונים (התנזרות, גמילה וגמילה מתקדמת).

ההרצאה תסקור ממצאי מחקר עדכני אשר קיים ראיינות עומק עם מכורים תוך דגש על נושא החלימה.

2.jpeg
9/9/20

מכון מפרשים בשיתוף עם עמותת אלו"ט מציגים: פסיכותרפיה ילד-הורה באוטיזם- בין שגרה לחירום

מטרת יום העיון לאפשר למטפלים היכרות עם הרציונאל התאורטי להבנת טיפול ילד הורה באוטיזם, מטרות הטיפול ועקרונות מנחים להתערבויות התומכות באינטראקציה ילד-הורה ומחזקות גורמי חוסן בהתפתחות הרגשית של מערכת היחסים הדיאדית. התיחסות מיוחדת תינתן לאתגרים ולתובנות שעלו מהעבודה הטיפולית  מרחוק, כפי שבאה לידי ביטוי בהתאמות שנעשו בשל אילוצי הקורונה.

2.jpeg
22/06/2020

יום למידה בנושא: המעבר התיאורטי והפרקטי בין טיפול אישי לזוגי (וחזרה)

2.jpeg
10/01/2020

"בן לו היה לי..." – פסיכותרפיה במצבי אובדן הריון

בהשתתפות: ד"ר אביטל גרשפלד-ליטוין, ד"ר רונית לחמנוביץ',  ד״ר רקפת יואלי, גב' רעות בן קמחי, גב' יעל סיון

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
26/11/2019

משפחה בהתמכרות או התמכרות במשפחה?

בהשתתפות: ד"ר דורית יודשקין פורת, רחלי זיגל, נעם ישראלי, ד״ר קרן גואטה, ד"ר אמנון מיכאל, ד"ר שירה סובול (גולדברג), חני בן שטרית ורותם גור דותן , מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה בשיתוף האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>


2.jpeg
13/09/2019

AMBIT - מודל מבוסס מנטליזציה לעבודה רב מקצועית אינטגרטיבית

מרצה: גב' נעמה גרינולד


להרצאות מצולמות לחץ כאן>

2.jpeg
15/03/2019

מהמודל האינטרסובייקטיבי לפרקטיקה של טיפול בילד באמצעות הדרכת ההורה - שיטת 'אַיֶּכָּה הקשר המגדל'

בהשתתפות:  ד"ר איתן לבוב, ד"ר טל קרתי, גב' רונית בן דב, גב' ריה פרוסט, גב' הילה אליקים, גב' הדס זכריה

 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
21/12/2018

לפגוש את האובדנות: כלים לאבחון וטיפול במשבר אובדני בקליניקה


לזכרה של דפני אסף ז"ל, לוחמת במאבק באובדנות בישראל

 

בהשתתפות: פרופ' אלן אפטר, פרופ' ענת ברונשטיין-קלומק, ד"ר שרון זיו-ביימן, ד"ר סמי חמדאן, פרופ' גיל זלצמן, ד"ר יוסי לוי-בלז ופרופ' גולן שחר

 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
01/11/2018

מודעות רגשית: מושג אינטגרטיבי בהבנה ובפסיכותרפיה של הפרעות גוף-נפש (פסיכו-סומטיות)

Emotional awareness: an integrative concept in understanding and psychotherapy of mind-body(psychosomatic) disorders


בהשתתפות: פרופ' ריצ'רד ליין, פרופ' גולן שחר, ד"ר יורי סלע, ד"ר יעקב עזרא, מר יונה לוריא, ד"ר אורי גנור, גב' עדי לובינסקי, ד"ר קרן צרפתי, ד"ר שלמה מנדלוביץ

2.jpeg
22/06/2018

סמינר: היעילות של הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית - מה הופך אותה ליעילה ואיך הרכיבים שלה יכולים להגביר יעילות של גישות אחרות בהשתפות ד"ר ג'ונתן שדלר

סמינר עם Dr. Jonathan Shedler 

בהשתתפות: ד"ר עידן אדרקה, ד"ר ענר גוברין, ד"ר דפנה דולברג, ד"ר שרון זיו ביימן ופרופ' אוריה תשבי2.jpeg
25/04/2018

ערב קליני - רעש לבן: הפרעת קשב והתמכרות

מרצה: ד"ר דותן קידר
 

מנחה: גב' רחי זיגל

 

2.jpeg
09/02/2018

שינוי ואי נחת -קושי בהנעה לשינוי בפסיכותרפיה: התבוננות מפרספקטיבת ACT ופרספקטיבות אחרות

מנחה: מר אלעד ליבנה

 

בהשתתפות: ד"ר רן אלמוג, מר ליאור בירן, גב' ליאור גילעד, ד"ר יונתן הנדלזלץ, ד"ר שרון זיו ביימן, ד"ר יפתח יובל, ד"ר יפעת כהן, גב' אורית קובץ', גב' אירית רווה ברזל2.jpeg
03/11/2017

ממחקר לקליניקה ובחזרה - מטפלים וחוקרים מספרים על האופן בו תורם ידע מחקרי לעבודתם הקלינית

משתתפים: ד"ר דנה אציל, פרופ' יונתן הפרט, פרופ' הדס ויסמן, ד"ר שרון זיו-ביימן, ד"ר שלמה מנדלוביץ', פרופ' דני קורן, פרופ' אשכול רפאלי, פרופ' גולן שחר, פרופ' גבי שפלר, פרופ' אוריה תשבי


2.jpeg
24/03/2017

"לתמוך במקום לגונן" איך הורים יכולים לעזור לילד החרד במקום להעמיק את חרדותיו

מרצה: פרופ' חיים עומר

מנחה ומראיין: ד"ר סמי חמדאן

2.jpeg
29/10/2021

מי מפחד משְלִישִיוּת?:
מושג השלישי כבסיס לעמדה פסיכואנליטית מכוונת אינטגרציה

המושגים שלישי ושלישיוּת עברו גלגולים וקיבלו משמעויות מגוונות בגישות הפסיכואנליטיות השונות. לעיתים השלישי מופיע כאחר ממשי שמעבר לדיאדה, לעיתים השלישיות היא התנועה, ולעיתים השלישי הוא התוצר של מפגש של שניים. יום העיון יחקור את משמעויותיה השונות של החתירה לאינטגרציה כחיבור בין פסיכואנליזה והאחר לה דרך ההיבטים השונים של המושגים שלישי ושלישיוּת, ויתמקד בחקירה של מושג 'השלישי' כרלוונטי לא רק לחיבורים ביחסים בין אישיים, אלא גם לחיבורים בין גישות טיפוליות שונות.

אנו מבקשים להציע כי אינטגרציה בין תאוריות וטכניקות טיפוליות משמעה יצירת מרחב שלישי  המעצים את הגמישות, היצירתיות והחיוניות של המפגש הטיפולי. מרחב המשמש מפתח להיחלצות מתקיעויות בטיפול הודות לתובנות חדשות ולהתחדשות מתמדת בטכניקה הטיפולית, הנוצרות הודות למפגש בין נקודות מבט טיפוליות שונות.

2.jpeg
13/07/2021

הגיע הזמן לדבר על זה: טיפול והדרכה תחת קונפליקט לאומי-פוליטי

"أجا الوقت نحكي: عن العلاج والارشاد في ظل صراع قومي- سياسي"

בצל האירועים הקשים שפקדו את כולנו בחודש האחרון, החלטנו לקיים כנס מקצועי אקדמי שיאפשר שיח על טיפול והדרכה תחת קונפליקט לאומי פוליטי. הכנס יכלול שני מושבים, הראשון יעסוק באופן שבו חודר הקונפליקט לחדרי הטיפול והמושב שני יעסוק בהשפעת הקונפליקט על יחסי ההדרכה. לאחר המושבים, נזמין את המשתתפים לקבוצת שיח מונחית ברוח האנליזה הקבוצתית שתאפשר לדבר ולהקשיב את החוויות, המחשבות, הרגשות והנרטיבים של טיפול והדרכה תחת קונפליקט.

في ظل الأحداث الصعبة التي واجهتنا جميعا في الشهر الأخير، قررنا إقامة مؤتمر مهني أكاديمي لإتاحة الحديث عن العلاج والارشاد في ظل صراع قومي سياسي. المؤتمر سوف يشمل مجلسين، الأول سيتطرق لكيفية دخول الصراع للغرفة العلاجية والمجلس الثاني سيتطرق لتأثير الصراع على علاقة الارشاد. عقب المجلسين، سنقوم بدعوة المشتركين الى مجموعة حوار مسيرة بروح علم النفس التحليلي المجموعاتي لإفساح المجال للمشاركة والاصغاء للتجارب، الافكار، المشاعر والروايات للعلاج والارشاد في ظل الصراع.

2.jpeg
7/5/21

יישום עקרונות הריאיון המוטיבציוני לשינוי בהתערבויות ממוקדות קריירה

בעשור האחרון אנו עדים לגוף מחקר ראשוני אשר מאשש את היעילות של שימוש בעקרונות ושיטות של גישת הריאיון המוטיבציוני לשינוי במצבים של קבעון ו/או משבר בתחום הקריירה והעבודה. גישת הריאיון המוטיבציוני הינה גישה טיפולית ממוקדת מטופל (client-centered) שפותחה ע"י מילר ורולניק, ומטרתה לקדם שינוי – הצבת מטרות ומימושן - באמצעות חשיפת מקורות המוטיבציה הפנימית של המטופל. ביום הלמידה נכיר את עקרונות ושיטות גישת הריאיון המוטיבציוני ואת יישומן הייחודי בפסיכותרפיה ממוקדת-קריירה, במטרה לסייע למטופל להגדיר את מטרות השינוי, לגבש את זהותו המקצועית, וללוות אותו במימוש בפועל בעולם העבודה.

2.jpeg
19/3/21

טיפול במטופל ומשפחתו המתמודדים עם מחלה מסכנת חיים

הטיפול הנפשי המתמקד בליווי אנשים במצב מסכן חיים דורש מיומנויות ייחודיות, אינטגרציה של שיטות טיפול ואקטיביות, לצד חוויה עמוקה של אינטימיות וקירבה עם אפשרות לגעת בציפור נפשם של מטופלים אשר באים למפגש לרוב חשופים וללא הגנות. הטיפול במצבים אלו כרוך במפגש עם מצב מעברי בין אחיזה בחיים לבין התקרבות אל מוות, תוך צורך בעיבוד פרידה, תקשורת פתוחה, איזון סימפטומים, סגירת מעגלים ומציאת משמעות.

2.jpeg
3/2/21

רעש לבן: הפרעת קשב והתמכרות

הפרעות קשב (ADHD, ADD) מקבלות כיום תשומת לב רבה מבעבר, והאבחון והטיפול בהן מתבסס ומתפתח. בחלקו הראשון של הערב ד"ר קידר יסקור את הרקע להפרעה ויתייחס לאבחונה, לממדיה ולטיפול בה. בחלקו השני של הערב ד"ר קידר יתייחס לתחלואה הכפולה הקיימת בקרב הסובלים מהפרעת קשב, ש-30% מהסובלים ממנה נוטים להשתמש במקביל בחומרים פסיכואקטיביים. ד"ר קידר יתייחס גם לתופעת ה"העצמה הקוגניטיבית" הרווחת בקרב סטודנטים ואוכלוסיות נוספות, העושים שימוש בתרופות המיועדות לטיפול בהפרעת קשב, ללא מרשם, ונמצאים בסיכון להתמכרות. בסוף הערב ייערך דיון עם הקהל ותנתן אפשרות לשאול שאלות.

2.jpeg
18/11/20

"מורעלים": לוחמים מספרים על שימוש בקנביס

2.jpeg
03/07/2020

בין היסטריה לקורונה - דיאלקטיקה בין גוף לנפש

2.jpeg
22/05/2020

חמלה לעצמי ולאחר ככלי טיפולי - תיאוריה, מחקר וקליניקה

בהשתתפות: מר תומר הרן, פרופ' גילה חן, פרופ' נורית ירמיה, ד"ר אנדרס קוניצ'זקי

2.jpeg
20/12/2019

נפש תודעה ורוחניות בפסיכותרפיה

בהשתתפות: פרופ' עפרה מייזלס, ד"ר איתן אברמוביץ, ד"ר נדב יופה נבו, ד"ר יוסי מאירסון, הילה אשחר,  גב' רות גולן, ד"ר שירלי אלון, ד"ר אנדרס קוניצ'זקי 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
24/09/2019

ערב למידה ושיח עם פרופ' פול ווכטל

מראיינת: פרופ' ענת קלומק ברונשטיין וד"ר שרון זיו ביימן

2.jpeg
11/09/2019

ערב קליני: האויב שבפנים - פגיעה מוסרית והשלכותיה על התמכרות ושימוש בחומרים

מרצים: פרופ' יוסי לוי-בלז, פרופ' גדי זרח, ד"ר דניאל פיינגולד

מנחה: גב' רחלי זיגל


להרצאות מצולמות לחץ כאן>


2.jpeg
01/03/2019

אני כואב משמע אני קיים - על כאב ומשמעות בטיפול ובאמנות

מנחה: ד"ר רן אלמוג

 

בהשתתפות: מר אור פרי, ד"ר דיוויד גרייבס, גב' רחל קפלן, ד"ר יאיר ליפשיץ, מר ניר כהן-ארזי

 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
28/11/2018

ערב קליני: התמכרות בני נוער לעולם הדיגיטלי - הבנת התופעה ואפשרויות טיפול

מרצה: ירון סלע

מנחה: גב' רחלי זיגל

 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
24/10/2018

שילוב מיינדפולנס בטיפול: המשגה, הדגמה, תרגול

מנחה: ד"ר אסף פרידמן


בהשתתפות: ד"ר רן אלמוג, ד"ר אסף פדרמן, מר חנן יפת
 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
23/05/2018

על מסכים, מין וכל מה שביניהם – העידן של התמכרויות התנהגותיות

מרצה: ד"ר אריאל קור

מנחה: גב' רחל זיגל


2.jpeg
14/03/2018

ערב קליני: ממד התרבות במסגרת מודל היהלום לטיפול אינטגרטיבי רב-ממדי

מגיש: ד"ר שלמה אריאל


2.jpeg
01/12/2017

ספורט, מסכים ומין: היכן עובר הגבול בין התנהגות להתמכרות וכיצד מטפלים בזה?

משתתפים: ד"ר שאולי לב-רן, ד"ר אילן טל, פרופ' אביב וינשטין, ד"ר בל גבריאל- פריד, גב' אודליה כלף, גב' אינה ארצי, ד"ר דלית לב ארי, ד"ר אריאל קור, מר נחום מיכאלי

 

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
16/10/2017

פרופ' ז'אק ברבר במכון מפרשים - ממצאים עדכניים ממחקר על פסיכותרפיה פסיכודינמית: לאן ממשיכים מכאן?

מנחה: ד"ר שרון זיו-ביימן


2.jpeg
25/11/2016

אינטגרציה של הפסיכותרפיה נכון לעכשיו

בהשתתפות: פרופ' גולן שחר, פרופ' גארי דיימונד, ד"ר סיגל זלכה-מנו, ד"ר שרון זיו ביימן


2.jpeg
27/10/2021

התכנית לטיפול אינטגרטיבי בהתמכרויות - ערב קליני: בניית תכנית טיפול בראי מאפייני אישיות המטופל

אחת הסוגיות המרכזיות בטיפול במתמכרים הינה סוגיית בניית תכנית ההתערבות. על התכנית להיות רחבה דיה בכדי להיות רלוונטית למצוקה הייחודית של המטופל המתמכר ובו זמנית מהודקת דיה כדי לאפשר אופק טיפולי מכוון שינוי התנהגותי.

ניתן להגביר את הדיוק של התוכנית הטיפולית על ידי התייחסות למאפייני אישיותו של המתמכר כפי שהם באים לידי ביטוי בצירים "מופנמות אל מול מוחצנות" ו"חיפוש שינוי אל מול חיפוש יציבות". הצירים הללו מהווים בסיס לסגנון אישיות של מטופל ומתייחסים הן להתנהגויות מסתגלות של המתמכר והן להתנהגויות בלתי מסתגלות שלו. הסתכלות כזאת לא עוסקת באיתור וטיפול של פתולוגיה, אלא בהתמקדות ב'מה' ו'באיך' אפשרי להגיע לשינוי אצל המתמכר המגיע לטיפול. 

2.jpeg
08/07/2021

פסיכותרפיה ממוקדת-קריירה ורב-תרבותית: בין חתירה לתנאי עבודה נאותים וחיפוש מימוש וייעוד

יום עיון זה נוגע בתפר שבין הפרטי לציבורי. בתפקידם של מטפלים ויועצי קריירה, לצד הטיפול בפרט, בקידום אג'נדה ציבורית למען מימוש חיי עבודה מספקים בקרב קהילות וקבוצות חברתיות מגוונות. המודלים המסורתיים להתערבויות ממוקדות קריירה ועולם העבודה, הדגישו את הגדרת העצמי המקצועי כמטלה התפתחותית מרכזית בחייו של האדם הבוגר, וכצורך משמעותי לו יש לתת מענה. בין גישות אלו קיימים אמנם הבדלים בהמשגת אבני הדרך (הלימה בין פרט-סביבה, גיבוש זהות מקצועית, מסוגלות עצמית, יחסי אובייקט, ועוד) אל השגת המטרות הנכספות, אבל רובן מתעלמות מהשונות הרבה של הקונטקסט הסוציו-אקונומי והתרבותי של נועצים ומטופלים ומקשת צרכים מגוונת הנגזרת מכך.

2.jpeg
23/4/21

הסובייקטיביות של הזקנה

לקחנו על עצמנו לדבר מתוך הזקנה - כסובייקטיביות נוכחת, פועמת, אחרת, שמחייבת שיח הדדי ראוי. דרך המבט ההתייחסותי נשתתף בתיאוריה, במעשה הטיפולי ובשיח הבין-דורי של הזקנה היום. בכנס נציג זוויות מבט מגוונות על המונח 'זקנה' דרך מרצים ומרצות בשלל טווחי גיל ונסיון, על מנת להעמיק את הבנתנו.

2.jpeg
19/3/21

מודלים של אינטרסובייקטיביות בפסיכותרפיה הפסיכואנליטית:
מקורות התפתחותיים, המשגות תיאורטיות ומשמעויות קליניות

במפגשים נעקוב אחר עקרונות היסוד של הגישה האינטרסובייקטיבית בפסיכואנליזה, נציג את הנחות היסוד התיאורטיות שלה, ומתוך כך, נבחן את היישומים הקליניים הנגזרים מהן. כמו כן ננסה לעקוב אחר קווי התפתחות שונים שהובילו אל הגישות האינטרסובייקטיביות, נכיר לעומק את המקורות מהם צמחו (כמו ויניקוט, ביון ואחרים), ונדון באופן מקיף ורחב בעמדות האינטרסובייקטיביות המגוונות עצמן. בתוך כך, ננסה לעמוד הן על המשותף בין הגישות האינטרסובייקטיביות השונות והן על השונה ביניהן, תיאורטית וקלינית.

2.jpeg
15/1/21

TFP - Transference - Focused Psychotherapy
טיפול ממוקד העברה בעבודה עם הפרעת אישיות גבולית (BPD) על פי אוטו קרנברג

טיפול ממוקד-העברה, שפותח ע"י אחד התאורטיקנים המרכזיים בפסיכואנליזה – פרופ' אוטו קרנברג, הינו מודל מהשדה של פסיכותרפיה פסיכודינאמית, המשלב גם רעיונות וכלים חוץ-פסיכואנליטיים. הייחודיות של TFP היא במתן כלים להתמודדות עם הכאוס ואי-היציבות שבעבודה עם מטופלים עם הפרעת אישיות גבולית. ביום העיון נדגיש את האינטגרטיביות של הגישה; הן בחיבורים בתוך העולם הפסיכודינאמי (בין תיאוריות קלאסיות, יחסי אובייקט ופסיכולוגיית האגו) והן בחיבורים למודלים עכשווים בשדה הטיפולי. כמו כן, נתייחס לפוטנציאל הרב שיש לגישה עבור מערכת בריאות הנפש בישראל כגישה מבוססת מחקרית.

2.jpeg
26/10/20

ערב קליני ראשון בסדרה
 "השפעה מעגלית בטיפול אינטגרטיבי בהתמכרויות"
הצגת מקרה של הנעת שינוי תוך אישי באמצעות שינוי מערכתי 

2.jpeg
23/06/2020

סדנה דו יומית בנושא: כלים נרטיביים ואינטגרציה בפסיכותרפיה

2.jpeg
31/01/2020

סדנת הכרות עם ניתוח התנהגות יישומי (ABA)

בהשתתפות: ד"ר קרין שטרן, מנתחת התנהגות מוסמכת מטעם הבורד האמריקאי (BCBA), דוקטור לפסיכולוגיה קהילתית וחברתית-יישומית מאוניברסיטת UMBC. 

2.jpeg
29/11/2019

עבודה טיפולית אינטגרטיבית עם הורים: דיון השוואתי במודלים מרכזיים

בהשתתפות: פרופ' אסתר כהן, פרופ' חיים עומר, ד"ר דפנה דולברג, ד"ר יפעת כהן, ד"ר איתן לבוב   וד"ר טל קרתי 


יום העיון יוקדש לזכרה של חברתנו נעה גינוסר ז"ל, פסיכולוגית קלינית, ממובילי הטיפול באוטיזם ובהורות בישראל


להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
20/09/209

התערבות בינאישית לאנשי מקצוע טיפולי (מבוסס על הפסיכותרפיה הבינאישית - IPT)

מרצה: פרופ' יעל לצר

2.jpeg
17/05/2019

יום עיון: הורות דיאלקטית

בהשתתפות: ד"ר יפעת כהן, ד"ר נחמה פרסלר, גב' דנה ספקטור, מר נדב לוי

להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

2.jpeg
11/01/2019

פסיכוסומטיקה: תיאוריה, אבחון וקליניקה

מנחה: מר אנדרס קוניצ'זקי

 

בהשתתפות: ד"ר דנה אמיר, ד"ר יורי סלע, ד"ר איתן אברמוביץ', מר כריס נייוולט, גב' מיכל ריק, ד"ר אלון רשף


להרצאות המצולמות לחצו כאן>>


2.jpeg
09/11/2018

"כובע קסמים, כובע קסמים" - התמכרויות בקרב בני נוער

מנחה: רחלי זיגל


בהשתתפות: דוד בנאי, ד"ר שירה סובול (גולדברג), סלבה קוברדינסקי, ד"ר שרון זיו ביימן


להרצאות המצולמות לחצו כאן>>

 


2.jpeg
19/10/2018

מפגש העיון הפותח של הסדרה "עושים אינטגרציה"

דיון אינטגרטיבי בהצגות מקרה סביב תמות טיפוליות מרכזיות


מציגה: עינת ברסקין-לוין, (MSW), תכנית עוגן

מתדיינים: ד"ר רן אלמוג, ד"ר רוני באט, ד"ר יואב ברושי, ד"ר שרון זיו ביימן, ד"ר יפעת כהן, גב' אסנת כהן גנור
 

2.jpeg
18/05/2018

יום למידה: הסובייקטיביות של המטפלת כמרחב טיפולי ממבט התייחסותי

מרצה: ד"ר שרון זיו ביימן2.jpeg
09/03/2018

פסיכותרפיה מבוססת אינטגרציה בילדים ונוער

ניהול אקדמי: ד"ר דפנה דולברג

 

בהשתתפות: גב' נעמה גרינולד,  ד"ר רותי דרדיקמן-עירון, ד"ר מעיין שורר, ד"ר איל אליאש


2.jpeg
27/01/2017

המפגש האינטרסובייקטיבי עם אזור הטראומה

בהשתתפות:  ד"ר דני לוי, ד"ר בעז שלגי וגב' עדית ניר

 

2.jpeg
28/04/2017

יישומים קליניים של מנטליזציה בעבודה עם הורים וילדים

משתתפים: ד"ר דפנה דולברג, ד"ר דנה שי, ד"ר סוזאנה מסופוסטובה ודר' קרן הנץ גמליאל