מכון מפרשים שמח להזמין אתכם לסדרת הרצאות מקוונות עם מחברי הספרים החדשים בעולם הפסיכותרפיה: 

קוראים כאן ועכשיו - שיחות עם מחברים

בהנחיית: פרופ. ענר גוברין וד"ר שרון זיו ביימן

Book Shelf

שיחה עם קארן מארודה על ספרה החדש

The Analyst’s Vulnerability -
Impact on Theory and Practice

22.1.22, 22:00

השתתפות בעלות 50

Image-empty-state.png

פרטים נוספים בקרוב 

אודי בונשטיין

?חולם מלא - איך להבין חלומות

השתתפות בעלות 50

Image-empty-state.png

במסגרת "קוראים כאן ועכשיו" ענר גוברין ושרון זיו ביימן ישוחחו עם אודי בונשטיין על גישתו החדשה, על תפיסת החלום מפרספקטיבות שונות וכן על משמעות החלומות הראשונים בטיפול, חלומות של מטופלים על מטפלים, עבודה עם חלומות בטיפול קבוצתי וסוגיית הזיכרון הטראומטי המודחק המתעורר בעקבות חלום.

שיחה עם דניאל קנפו על ספרה החדש
(Rocco Lo Bosco עם)

The New Sexual Landscape and Contemporary Psychoanalysis
מיניות בעידן האינטרנטי ופסיכואנליזה

השתתפות בעלות 50

Image-empty-state.png

הפסיכואנליזה על תפיסת המיניות העשירה שלה נכתבה בעידן שאופיין בדומיננטיות הטרוסקסואלית. אך בעידן של נזילות מגדרית ומיניות שכבר אינה הטרו-נורמטיבית המשמעות של מין ומיניות השתנתה באופן דרמטי. שינוי זה הביא איתו תופעות מיניות המיוחדות לעידן של היום. על אלה ניתן למנות מגוון עצום של צורות חדשות להגיע לסיפוק מיני, ביניהן: פורנוגרפיה באינטרנט, סייברסקס, מציאות מדומה ו teledildonics ) (שימוש באמצעים טכנולוגיים בין שני משתתפים רחוקים).

Jan Abram ו- Robert Hinshelwood

הפרדיגמה הקלינית של מלאני קליין ודונלד ויניקוט

השתתפות בעלות 50

Image-empty-state.png

The Clinical Paradigms of Melanie Klein and Donald Winnicott: Comparisons and Dialogues

מבקש להציג את העקרונות הבסיסיים הפסיכואנליטיים הייחודיים של קליין ווויניקוט. מטרת הספר היא להשוות ולהנגיד בין מושגים מרכזיים כדי להראות כיצד שתי הגישות התפתחו לתיאוריות פסיכואנליטיות ייחודיות.

הספר מורכב מחמישה חלקים עיקריים כל חלק כולל שני פרקים האחד מוקדש לקליין ונכתב על ידי הינשלווד והשני מוקדש לויניקוט ונכתב על ידי אברם. 

Dr. Steven Kuchuck
על ספרו החדש

The Relational Revolution in Psychoanalysis and Psychotherapy
המהפכה ההתייחסותית בפסיכואנליזה ופסיכותרפיה

השתתפות בעלות 50

Image-empty-state.png

ספרו של סטיבן קוצ'וק מתאר את אחת הגישות המשפיעות העכשוויות ביותר בפסיכואנליזה  – הגישה ההתיחסותית. בספר תמציתי, אך רחב יריעה זה, קוצ'וק סוקר את תיאוריית הליבה בנוסף למגמות העדכניות ביותר של הפסיכואנליזה ההתיחסותית.

סטיבן קוצ'וק, יחד עם ענר גוברין ושרון זיו ביימן, יקיים דיאלוג חי שיעסוק בשאלות כמו: האם הגישה ההתיחסותית היא רגישות או טכניקה? מהם האתגרים הטמונים בהגדרה ולמידה של פסיכואנליזה התיחסותית? מה פירושה של עבודה התיחסותית? נשוחח גם על ההשפעה של תנועת MeToo ומגפת הקורונה על מטופלים ומטפלים, ונקודות מבט התיחסותית על ביטוי בפעולה.

פרופ' עמיה ליבליך על ספרה החדש


רק חיבוק – אהבה אחרי 70 שיחה על אינטימיות, זוגיות ומיניות בגילאי 70 פלוס

השתתפות בעלות 50

Image-empty-state.png

ספרה האחרון "רק חיבוק – אהבה אחרי 70" כולל מאגר מרתק של ראיונות גלויי לב, אישיים ומרתקים עם מרואיינים בין 70 עד 95. התמונה העולה מראיונותיה של ליבליך על אינטימיות, קשר זוגי ויחסי מין בגיל זה מראה עד כמה אהבה ותשוקה ממשיכות להיות הנושאים המרכזיים גם בגיל המבוגר.