top of page

סגל הוראה

ד"ר רן אלמוג

פסיכולוג קליני וד"ר לסוציולוגיה. משתמש ב-ACT כאוריינטציה טיפולית המרכזית בעבודתו וכותב אודות ACT. הוא מרצה בתוכניות להכשרה ב CBT - ומול צוותים טיפוליים ומוביל את תוכנית לימודי   ACT במסגרת מכון מפרשים. ממקימי הסניף הישראלי של ACBS  (הארגון העולמי של ACT). בעל קליניקה פרטית לטיפול פסיכולוגי. את הכשרתו בגישת  ACT רכש בסדנאות עם בכירי מדריכי  ACT בעולם וביניהם סטיבן הייז, קלי ווילסון, ראס האריס ועוד. 
רן  מנהל אקדמי ומרצה במכון במסגרת
התוכנית לימוד מתקדמת בגישת טיפול בקבלה ומחויבות - ACT.

רן אלמוג

ד"ר אסתר במברגר

פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה, קליניקת בית הספר לפסיכולוגיה ע"ש איבצ'ר, המרכז הבינתחומי הרצליה, מרצה ומדריכה על טיפול ילד-הורה(cpp), טיפול מבוסס טראומה וטיפול בהורות במכון חרוב, קליניקה פרטית במודיעין.

אסתר מדריכה ומרצה במכון במסגרת תכנית עוגן בקורסים - יסודות האינטגרציה של הפסיכותרפיה בילדים, נוער והורות
 וטיפול בהורות בגישה אינטגרטיבית.

אסנת במברגר

ד"ר ליהי חמל-בלסון

פסיכולוגית קלינית מומחית, מנהלת קלינית של מכון "שדות- יעד חן" לשירותים פסיכולוגיים. חברה ומדריכה ב"קבוצת שיח- מכון לפסיכותרפיה התייחסותית". בוגרת הכשרה קוגניטיבית-התנהגותית בילדים ובמבוגרים במרפאת "רמת-חן". עוסקת במודלים של אינטגרציה בין טיפול דינמי ו-CBT, כותבת, מלמדת ומדריכה בנושא. מטפלת בנוער ומבוגרים בקליניקה פרטית בתל אביב. ליהי מדריכה ומרצה במכון במסגרת תכנית עוגן בקורס יסודות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי - יישומים אינטגרטיבים.

ליהי בלסון חמל

ד"ר יפעת כהן

ד"ר יפעת כהן, M.D. פסיכיאטרית מומחית לילדים ונוער (בי"ח גהה, 1991) ופסיכותרפיסטית (החוג לפסיכותרפיה אונ' ת"א, המכון הפסיכואנליטי של ניו אינגלנד). מנהלת מרפאת בריאות הנפש של משרד הבריאות (1996-2006) מקימה ומנהלת מכון 'אופק' –מרכז ללימוד וטיפול DBT משנת 2007. מרצה ומדריכה בטיפול דינמי בילדים ונוער בחוגים שונים במסגרת לימודי המשך של אוניברסיטת ת"א (1994-2018), מרצה בתוכנית הישראלית לטיפול קוגנטיבי-התנהגותי של איט"ה, מרצה בתכניות מפרשים ועוגן  במכללה האקדמית תל אביב-יפו. מלמדת ומדריכה בגישת DBT במכון 'אופק' ובמסגרות אקדמיות, ציבוריות ופרטיות.

יפעת כהן

ד"ר אודליה אלקנה

נוירופסיכולוגית קלינית ופסיכולוגית שיקומית מומחית. ראש המגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית, האקדמית תל אביב יפו. מרצה בכירה, קלינאית וחוקרת בתחומי תפקודי חשיבה, אבחון נוירופסיכולוגי, פלסטיות מוחית ורזרבות קוגניטיביות PH.D .מהאוניברסיטה העברית בירושלים והתמחות בנוירופסיכיאטריה (מחלקה פסיכיאטרית) ובנוירופסיכולוגיה (מרפאת זיכרון) בבית חולים איכילוב. מתמחה באבחון ובטיפול פסיכולוגי באנשים בגיל המבוגר (ירידה אופיינית לגיל, MCI, דמנציה ועוד) כולל עבודה מערכתית עם בני זוג ומשפחה. מתמחה באבחון נוירופסיכולוגי בהקשר פורנזי, וכותבת חוות דעת מומחה מטעם ועבור בתי משפט. אודליה מרכזת ומרצה במכון בקורס
המוח ופסיכותרפיה

אודליה אלקנה

ד"ר שרון זיו ביימן

פסיכולוגית קלינית, חברת סגל באקדמית תל אביב יפו, מנהלת מכון מפרשים לחקר הפסיכותרפיה. מנהלת שותפה מייסדת ב"קבוצת שיח - מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", מנהלת מכון שדות לשירותים פסיכולוגיים, חברת בורד של האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, לשעבר יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, ממייסדי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת, פרקטיקה פרטית במבוגרים וזוגות. שרון מובילה את מסלול הלימודים של פסיכותרפיה במבוגרים, מדריכה ומרצה במכון במסגרת תכנית עוגן בקורסים יסודות האינטגרציה של הפסיכותרפיה, מיפוי זרמים הגישה הפסיכודינמית וטיפול קצר מועד אינטגרטיבי. כמו כן, מעבירה במכון את הקורס עקרונות הגישה ההתייחסותית

ד"ר שרון זיו ביימן

אור פרי

פסיכולוג קליני, מקבל בקליניקה פרטית בתל אביב ורעננה. בנוסף לעבודתי העיקרית כמטפל, אני מעביר קורסים במסגרות לימוד פסיכותרפיה שונות.   התוודעתי לACT- במהלך התמחותי, ותחושת החיבור למודל ולעקרונות התיאורטיים והפילוסופיים  עליהם הוא מושתת הייתה מיידית. בהמשך גם נחשפתי ליתרונותיו הקליניים והיישומיים, ואני עושה בו שימוש כדרך ההסתכלות הבסיסית שלי על אנשים המגיעים אליי לצורך טיפול. מאז, הרחבתי את לימודיי וחקירתי סביב המודל ויישומיו הקליניים והפרקטיים. אני מקפיד על הגעה קבועה לסדנאות שונות, על קריאת ספרות עדכנית בנדון ועל לקיחת חלק בקבוצות חשיבה שונות העוסקות במודל ובפיתוחיו. החשיבה האקטית מלווה אותי גם בחיי היום יום שלי, תרמה ותורמת לי מדי יום ביומו.

אור מרצה במכון במסגרת תכנית לימוד מתקדמת בגישת טיפול בקבלה ומחויבות - ACT וקורס- ACT בסיסי מקוון.

אור פרי

ד"ר דניאל (דני) קאהן

סגן המנהל של המכון ומוסמך כטריינר, מדריך, ומטפל ב-EMDR. ד"ר דני קאהן הוא סגן המנהל של המכון הישראלי ל-EMDR. הוא עובד כפסיכולוג כ-30 שנה. הוא למד בישיבה אוניברסיטה בנוי יורק וקיבל את תואר השני והשלישי מ-Ferkauf Graduate School of Psychology (בי"ס לפסיכולוגיה של ישיבה אוניברסיטה). לאחר עלייתו לארץ בשנת 1995 הוא עבד במערכת החינוך ופתח קליניקה פרטית. ד"ר קאהן עובד עם מבוגרים ובני נוער. הוא מומחה בטראומה וטראומה מורכבת ודיסוציאציה, לחץ והתמודדות, חרדה, דיכאון, קשיים התנהגותיים, הפרעות קשב וריכוז, קשיים בהורות, וקשיים חברתיים ובין אישיים. ד"ר קאהן לימד פסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן במשך 20 שנה. היום הוא מלמד EMDR במגוון מסגרות, כולל במכון הישראלי ל-EMDR, באוניברסיטה העברית בירושלים, וביחידה לתגובות קרב של משרד הביטחון. ד"ר קאהן הוא חבר בוועד של עמותת EMDR-ישראל. ד"ר קאהו מרצה ומדריך במכון בקורס - ההכשרה הבסיסית המלאה של EMDR

ד"ר דני קאהן

ד"ר רות מסר קויצקי

( Ph.D) פסיכולוגית קלינית מומחית. מטפלת, מדריכה, ומרצה מנוסה בסדנאות והרצאות רבות בארץ וברחבי העולם. את דרכה המקצועית החלה בלימודי פסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת ציריך, שווייץ, שם העמיקה בגישות דינמיות/ פסיכולוגיית המעמקים. בתום לימודיה שבה לארץ להתמחות בפסיכולוגיה קלינית. במהלך ההתמחות פנתה לעולם ה-CBT , על גליו השונים. בהמשך, נסעה לתקופות פעילות במרכזים של גדולי תחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי בבריטניה וארה"ב (Prof. Marks, Prof. Beck, Prof. Foa). עם שובה לארץ, לפני כ- 25 שנה, תוך כדי עבודה בשרות הציבורי והפרטי, קבלה רישיון לעסוק בהיפנוזה והוסמכה לעסוק בתחום הפוקוסינג אותם היא משלבת בפעילותה הטיפולית. השיא בבניית השפה הטיפולית-אינטגרטיבית שלה כולל שילוב אינטנסיבי של טכניקת הפוקוסינג ופעילות נמרצת בתחום הזה במסגרות שונות של טיפול והדרכה. רות מרצה במכון בקורס
התמקדות (Focusing)

ד"ר רות מסר קויצקי

יונתן אלקינס

MSW, מטפל ומדריך EMDR מוסמך, מומחה לטראומה ולהתמכרויות. ברקע שירת 5 שנים כקב"ן בצה"ל ביחידות שדה עם ניסיון רב של טיפול בתגובות קרב מיד לאחר האירוע והתערבויות במצבי טראומה אקוטית אחרים וטראומות לסוגיה. כיום בעל קליניקה פרטית ומטפל ומדריך ביחידה לתגובות קרב של משרד הביטחון. במהלך עבודתו כקב"ן בצה"ל פיתח עם תולי דרך עבודת EMDR עם טראומה אקוטית וחריפה ועם טראומה מורכבת (FN-RTEP). מאז שחרורו עוסק רבות בהתמכרויות ובטראומות מורכבות ויחד עם תולי פיתח שיטת טיפול בשם BLSteps לטיפול בהתמכרויות מורכבות באמצעות שילוב EMDR ו-12 צעדים. נוסף לעבודתו הקלינית הוא מרצה ומעביר סדנאות בארץ ובעולם בתחום הטיפול בטראומה אקוטית וטיפול בהתמכרויות עם EMDR. הוא אושר על ידי ד"ר גרי קווין כטריינר ISP (פרוטוקול התערבות מיידית בשטח לתגובות דחק חריפות) וכטריינר R-TEP (לשלבי ASD והלאה) בידי אילן שפירו.

יונתן מרצה ומדריך במכון בקורס ההכשרה הבסיסית המלאה של EMDR

יונתן אלקינס

ד"ר אנדרס קוניצ'זקי

פסיכולוגי קליני ורפואי בכיר . הוא השלים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב. לאחר סיום התמחותו הקלינית הוא הקים יחידה לפסיכולוגיה קוגניטיבית-התנהגותית בשרותי הייעוץ באוניברסיטת תל אביב ובהמשך הקים וניהל את המרפאה הפסיכוסומטית במרכז הרפואי שניידר. במהלך 6 השנים האחרונות שרת כפסיכולוג הראשי של המרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער בבית חולים תל השומר ולאחר מכן תפקד כמנהל השרות הפסיכולוגי של בית החולים לילדים ע״ש אדמונד ולילי ספרא בתל השומר. אנדרס היה מעורב במספר פרויקטים מחקריים בחרדה אצל ילדים ופרסם מאמרים בתחומי הביו-פידבק, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי והיפנוזה. היה חבר סגל במכללת בית ברל בתוכנית לטיפול באומנות חבר בפורום לפסיכואנליזה לאקניאנית בתל אביב ובמדרשה ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית. מזה 8 שנים הוא מרצה במכללה האקדמית במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית וקלינית. מנכ"ל ת.ל.מ - רשת בפריסה ארצית לטיפול פסיכולי.

אנדרס מנהל אקדמי של יחידת ההוראה
קשיבות ותודעה בפסיכותרפיה, ומרצה בקורס
קשיבות ומצבי עצמי

ד"ר אנדרס קוניצ'זקי

ד"ר עינת יהנה

נוירופסיכולוגית קלינית ופסיכולוגית שיקומית מומחית-מדריכה. חברת סגל במגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית במכללה האקדמית תל – אביב יפו, ומטפלת בקליניקה פרטית. במשך כעשור, עבדה כפסיכולוגית בכירה ומדריכה קלינית במחלקת שיקום ילדים, במרכז הרפואי "שיבא" תל השומר. עם סיום לימודי הדוקטורט מאוניברסיטת בן-גוריון, התמחתה כמספר שנים, בשיטות לשיקום נוירופסיכולוגי-אינטגרטיבי, פרטני וקבוצתי, במרכז הרפואי של אוניברסיטת ניו-יורק (NYUMC). בעלת ניסיון רב שנים בעבודה טיפולית עם מבוגרים, ילדים, ומשפחות במצבי משבר, אובדן ותהליכי שינוי. כמו-כן, עוסקת  בהכשרת אנשי טיפול, ייעוץ והשתלמויות לגופים שונים. מחקרה עוסק במנגנונים הפסיכולוגים המשפיעים על תפיסה והסתגלות לאובדן בעקבות אירועים משני חיים.

עינת מרצה במכון בקורס פסיכותרפיה במצבי טראומה גופנית ואובדן בילדים

ד"ר עינת יהנה

ד"ר רון נסים

פסיכולוג קליני ומטפל זוגי ומשפחתי מוסמך. מרצה ומדריך במכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה במכללה האקדמית תל-אביב-יפו ובמכון ברקאי לטיפול זוגי ומשפחתי. בעבר ריכז את תחום הטיפול הזוגי והמשפחתי במרכז לטם לטיפול בטראומה מינית במרפאה הפסיכיאטרית בבי"ח איכילוב והיה חבר בצוות המקים של הקליניקה לטיפול זוגי במצוקה פוסט טראומטית באוניברסיטת בר-אילן. רון השלים דוקטורט בחוג לפסיכולוגיה בבר-אילן בתחום של חקר הפסיכותרפיה ומגוון מכתביו פורסמו בכתבי עת מובילים בעולם. תחומי העניין שלו כוללים אינטגרציה תיאורטית בפסיכותרפיה, פסיכואנליזה התייחסותית, פסיכותרפיה נרטיבית, טיפול בנפגעי/ת טראומה מינית וטיפול זוגי ומשפחתי. מטפל ביחידים ובזוגות ועוסק בהדרכה והוראה למטפלים במסגרת פרטית והן במסגרת מכון אקרמן לטיפול משפחתי בניו-יורק.

ד"ר רון ניסים

עדי כהן

פסיכולוגית רפואית מומחית, חברת צוות ב"מרפאה הפסיכולוגית"- מרכז לטיפול, הדרכה והתמחות בפסיכולוגיה רפואית. בעלת הכשרה בתרפיה מוכוונת התמקדות, ולאחר לימודים בתוכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב. מנוסה בעבודה טיפולית עם אנשים המתמודדים עם מחלות, פציעות, אובדנים, כאב וסימפטומים גופניים. עובדת לפי מודל של טיפול אינטגרטיבי תוך תשומת לב למרחב בין המילים לגוף בטיפול נפשי. שואבת השראה מבודהיזם, דאואיזם ושירה. מתרגלת מיינדפולנס והתמקדות בחיי היומיום.

עדי מרצה במכון בקורס נוכחות טיפולית וגופניות בחדר הטיפולים

עדי כהן

ד"ר אביטל גרשפלד-ליטוין

פסיכולוגית רפואית מומחית-מדריכה, בעלת PhD מאוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט התמקדה במחקר איכותני על התמודדות עם אובדן שד מפרספקטיבה של אובדן ואבל.עובדת כפסיכולוגית במחלקה לשיקום נוירולוגי בבית חולים תל השומר, מטפלת גם בקליניקה פרטית באנשים המתמודדים עם חולי, נכות, אובדן ואבל. מלמדת סטודנטים לפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל אביב יפו וכן צוותים פרא-רפואיים בתל השומר.

אביטל מנהלת אקדמית של יחידת ההוראה פסיכותרפיה במצבי אובדן ואבל, ומרצה בקורסים מבוא ללימודי אובדן ושכול ו- פסיכותרפיה במצבי אובדן הריון.

ד"ר אביטל גרשפלד-ליטוין

ליאור גלעד

פסיכולוגית קלינית. מטפלת בקליניקה בירושלים. מטפלת, מדריכה ומעבירה סדנאות ב- ACT (acceptance and committment therapy). חברת הסניף הישראלי של ACBS. ממקימי תכנית ההכשרה של ACT במכון מפרשים. ליאור מרצה במכון במסגרת התכנית תוכנית לימוד מתקדמת בגישת טיפול בקבלה ומחויבות - ACT.

ליאור גלעדי

ליאור בירן

פסיכולוג קליני מדריך, חושב, לומד ועובד בעיקר מתוך תפיסת עולם וחשיבה של ACT וביהביוריזם. במקביל לקליניקה פרטית עובד כפסיכולוג אחראי במרפאת המבוגרים במרכז בריאות הנפש שלוותה. בנוסף להוראה במכון מפרשים, מלמד במגמה לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל-אביב, בעוגן ובמסגרות פרטיות.

ליאור בירן

טליה אפלבאום פלד

פסיכולוגית קלינית. מרצה  ומדריכה בתכנית לפסיכותרפיה, הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב. מנהלת-שותפה מייסדת של קבוצת שיח  - מכון לפסיכותרפיה התייחסותית. ממייסדי הסניף הישראלי של הפורום לפסיכותרפיה ופסיכואנליזה התייחסותית. קליניקה פרטית, תל אביב. טליה מרצה במכון במסגרת תכנית עוגן בקורס עקרונות הגישה ההתייחסותית.

טליה אפלבאום פלד

דנה ספקטור

(M.S.W). עובדת סוציאלית קלינית. עוסקת בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מדריכה הורים. מלמדת ומדריכה אנשי מקצוע מתחום הפסיכותרפיה והחינוך. מנחה קבוצות ללימוד מיומנויות DBT למטופלים ולאנשי מקצוע.  מלמדת ומדריכה בשיטת DBT במכון 'אופק' ובמסגרות ציבוריות ופרטיות.

דנה מרצה במכון בקורסים יסודות ה DBT  - טיפול דיאלקטי התנהגותי, לטיפול בהפרעת אישיות גבולית והפרעות אחרות בוויסות רגשי ו- סדנת לימוד מיומנויות DBT

דנה ספקטור

ד"ר אורן סגל

נוירופסיכולוג פסיכולוג שיקומי מומחה ומדריך. התמחה במכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש ובמחלקת שיקום ילדים בבית החולים לילדים ספרא בתל השומר. מדריך בשנים האחרונות סטודנטים ומתמחים בפסיכולוגיה שיקומית, מרצה במגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית במכללה האקדמית ת"א-יפו וכן עובד בקליניקה פרטית. מרכז ומרצה במכון בקורס המוח ופסיכותרפיה

2019-02-28 14_35_35-‪Wix Website Editor.

ד"ר דפנה ג'יניאו דולברג

פסיכולוגית קלינית והתפתחותית, ראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית באקדמית ת"א יפו. מתמחה בטיפול בילדים במגוון גילאים ובמבוגרים, בעבודה טיפולית עם הורים ובטיפול הורה-ילד. משלבת בעבודתה הטיפולית תיאוריות דינמיות, חשיבה התפתחותית ומערכתית וכן טכניקות קוגניטיביות-התנהגותיות. חוקרת את התפתחות הקשר הורה-ילד, תהליכי הורות והתפתחות רגשית-חברתית באוכלוסיות נורמטיביות וכן באוכלוסיות בסיכון. מרצה ומדריכה פסיכולוגים במגוון התמחויות וכן מטפלים רגשיים בנושאי התפתחות, פסיכופתולוגיה וטיפול.   

דפנה מרצה במכון בקורס עבודה טיפולית אינטגרטיבית עם הורים

דפנה ג'יניאו דולברג

תולי פלינט

MSW, עו"ס קליני, דוקטורנט במחלקה לקרימינולוגיה אונ' בר-אילן. מומחה בתחום טיפול ומניעת פוסט טראומה והתמכרויות. מדריך EMDR מעל 9 שנים, מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך, מוסמך Somatic Experiencing, מטפל נרטיבי, Bio-Feedback ומנחה ומטפל קבוצתי ומוכשר בטיפול בגישה ההתייחסותית. בעל קליניקה פרטית בתל-אביב ועובד עם אגף משפחות ואגף שיקום במשהב"ט. מטפל, מנחה ומלמד בגופים שונים בארץ ובעולם. משלב בין גישות טיפוליות שונות מתחום המניעה והטיפול של PTSD ושל התמכרויות לחומרים ולהתנהגויות.

תולי מרצה ומדריך במכון בקורס ההכשרה הבסיסית המלאה של EMDR

תולי פלינט.

רחלי זיגל

עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת משפחתית וזוגית. מומחית בטיפול פרטני ומערכתי במתמכרים ובני משפחותיהם ובפגיעות והטרדות מיניות. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות בתחום הטיפול המשפחתי מאוניברסיטת חיפה. בעבר היתה חלק מצוות הטיפול בממתמכרים בקהילת "אילנות", וניהלה את ההוסטל לבוגרי הקהילה. מטפלת פרטנית וקבוצתית באוכלוסיית המתמכרים ומנהלת היחידה לטיפול בהתמכרויות בקרית אונו. הובילה ביחידה את תחום הטיפול המשפחתי, הזוגי והדיאדי במכורים ובני משפחותיהם. בעלת קליניקה פרטית באיזור השרון לטיפול פרטני וטיפול זוגי, משפחתי ודיאדי העוסקת גם בתחום ההתמכרות, טראומה ופגיעות מיניות. רחלי מנהלת אקדמית ומרצה במכון במסגרת הקורס טיפול אינטגרטיבי בהתמכרויות

רחלי זיגל

ד"ר שירה סובול (גולדברג)

לשעבר מנהלת המחלקה לטיפול בהתמכרויות קרית אונו (מחלקה אזורית הנותנת מענה לכלל סוגי ההתמכרויות ליישובי בקעת אונו) .מרצה בחוג לעבודה סוציאלית לתואר ראשון ושני באוניברסיטת בר אילן. מלמדת קורסים קליניים בנושא טיפול פרטני וקבוצתי, וקורסי התמכרויות. בנוסף, בעלת קליניקה פרטית במרכז הארץ לטיפול בנוער ובמבוגרים עם בעיות רגשיות שונות. עוסקת בהנחיית קבוצות נערים, הורים ומורים ברחבי הארץ בנושאי גיל ההתבגרות, פגיעות מיניות, וחיזור אלים. בנוסף, מומחית בטיפול בחרדה ובהשמנת יתר ומחברת הספרים: "מנצחים  את הפחד" ו"הורים לילדים ללא גבולות". יתר על כן, כתבה מאמרים בנושאי השמנה שהתפרסמו בכתבי עת בינלאומיים.

שירה מרצה במכון במסגרת הקורס טיפול אינטגרטיבי בהתמכרויות

ד"ר שירה סובול

מרק שרמן

, פסיכולוג רפואי מחוזי, מחוז צפון קופת חולים מאוחדת.מזה עשור מתמחה בטיפול בחולי לב, חולי סכרת ומגוון מטופלים עם מחלות כרוניות. התמחה בטיפול בכאב סימפטומים סומטיים בלתי מוסברים במסגרת מרפאה רב תחומית.עוסק בפסיכו-אנקולוגיה וטיפול פליאטיבי בקהילה ובקליניקות פרטיות בחיפה ובזכרון יעקב. בעבר חבר בצוות פליאטיבי בית חולים רמב"ם חיפה ומרצה בקורס פליאטיבי מטעם רמב"ם הרצה בנושא טיפול פליאטיבי וטיפול במחלות כרוניות בארץ ובחו"ל במסגרת מחלקה לחילופי ידע משרד החוץ. מומחה לטיפול בטראוומה וקשר בין טראוומות ילדות ומחלות גופניות. מנחה קבוצות שכול וקבוצות למטופלים במסגרת אגודה למלחמה בסרטן חבר ועד מנהל עמותה רפואה שלמה. מרצה בקורס פסיכותרפיה במצבים פליאטיבים.

מרק שרמן

ד"ר שירלי אלון

פסיכולוגית רפואית מדריכה, מנהלת המערך הפסיכולוגי במרכז הרפואי "מאיר", כפר-סבא. גרונטולוגית ודוקטורנטית באוניברסיטת בן גוריון, הפקולטה למדעי הבריאות. חוקרת השפעות של טיפול נרטיבי באמצעות סקירת חיים בשלבי סוף החיים. תחומי עיסוק עיקריים: פסיכו-אונקולוגיה, טיפול בסוף החיים (פליאטיבי), זקנה והתמודדות עם אובדנים. משלבת גישה אקזיסטנציאלית ונרטיבית בטיפול. בעלת קליניקה פרטית בתל-אביב. שירלי מרצה במכון בקורס פסיכולוגיה טרנספרסונאלית

ד"ר שירלי אלון

ד"ר דניאל פיינגולד

פסיכולוג שיקומי מומחה סגן מנהל המרפאה להתמכרויות במרכז הרפואי לב-השרון. מתמחה בטיפול ובמחקר בתחום ההתמכרות לאלכוהול, לסמים ולתרופות מרשם. דוקטורט בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן, התמחות ותכנית פוסט-דוקטורט בתחום ההתמכרויות במרכז הרפואי ע"ש שיבא. חוקר את הקשר בין שימוש בחומרים שונים, בעיקר קנביס (מריחואנה), לבין הפרעות נפשיות כגון דיכאון וחרדה. דניאל מרצה במכון במסגרת הקורס טיפול אינטגרטיבי בהתמכרויות

ד"ר דניאל פיינגולד

תומר הרן

פסיכולוג, מורה ליוגה ומנחה סדנאות מיינדפולנס, בעל ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות, בין היתר פגועי נפש, אסירים, חולים סופניים, מצבים של חרדה ודיכאון, הפרעות קשב וריכוז. מלמד וחוקר חמלה עצמית. מתרגל ולומד בודהיזם מעל 10 שנים, כולל תקופות תרגול ממושכות בארץ ובחו"ל. תומר מרצה במכון בקורסים מיינדפולנס בראי הפסיכולוגיה הבודהיסטית (מסלול פרונטלי ומסלול מקוון).

תומר הרן

נורית שחר

נורית שחר, פסיכולוגית קלינית,מדריכה בפסיכותרפיה. מטפלת בקליניקה בכפר סבא ,מומחית בתחום הטיפול בילדים, מתבגרים והדרכות הורים. מטפלת בשיטת DBT  במכון אופק, מנחה קבוצות ללימוד מיומנויות DBT  למטופלים, הורים ואנשי מקצוע. נורית מרצה במכון במסגרת קורס יסודות  DBT- טיפול דיאלקטי התנהגותי, לטיפול בהפרעות בויסות הרגשי בקרב ילדים, מתבגרים והוריהם.

נורית שחר

נעמה גרינולד

פסיכולוגית קלינית, מטפלת בילדים ומבוגרים. עוסקת בייעוץ ארגוני במכון צפנת, ומרצה באוניברסיטה העברית במגמה הקלינית של הילד ובתוכניות למנהלים בבית הספר למדיניות ציבורית וממשל.  נעמה מרצה במכון בקורסים MBT - טיפול מבוסס מנטליזציה: תיאוריה, טכניקה טיפולית ויישומים ו- מקליין ועד בנג'מין: המסע מיחסי אובייקט ליחסים אינטרסובייקטיביי

נעמה גרינולד

אביגיל סגל בן עמי

פסיכולוגית קלינית. מוסמכת מטעם איט"ה כמטפלת ומדריכה בגישה קוגניטיבית- התנהגותית. מנהלת קלינית במרכז חוסן- עציון, מרכז שנותן מענה בחירום וטיפולים קצרי מועד לאחר חשיפה לאירוע טראומטי. מרצה ב- ACT בתכניות הכשרה ל-  CBT ולצוותים טיפוליים. מטפלת ומדריכה בקליניקה בירושלים.

אביגיל סגל בן עמי

אסנת כהן גנור

פסיכולוגית קלינית, מטפלת מוסמכת בטיפול זוגי ממקוד רגש (EFT) ומדריכה מוסמכת מטעם ה-ICEEFT בשיטה. חלוצת הטיפול הזוגי ממוקד הרגש בארץ וממייסדיו. מנהלת אקדמית של יחידת ההוראה לטיפולים ממוקדי רגש במכון מפרשים, המכללה האקדמית תל אביב יפו. אוסנת מרצה בקורסטיפול זוגי ממוקד רגש - EFT ומרכזת את הקורס טכניקות לעבודה עם רגש

אוסנת כהן גנור

אורית קובץ'

פסיכולוגית רפואית מומחית (M.A), מטפלת במרכז הרפואי ע"ש שיבא. עוסקת בהנחיה והדרכת תקשורת של צוותים רפואיים ופרא-רפואיים במרכז הארצי לסימולציות רפואיות, בבתי חולים ובמרפאות. חברת ארגון המדריכים הבין לאומי של הגישה המוטיבציונית (MINT). אורית מרצה במכון בקורס - הגישה המוטיבציונית

'אורית קובץ

ד"ר אלומה רייס

פסיכולוגית קלינית מומחית, דוקטור בפסיכולוגיה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. מטפלת בעלת ותק במגזר הציבורי ובקליניקה פרטית. מטפלת אינטגרטיבית, המשלבת טיפול פסיכודינמי עם שיטות טיפול שונות ועכשוויות, וכן מנחה קבוצות טיפוליות. מגשרת מזה למעלה מעשרים שנה במגוון תחומי הגישור – המשפחתי, המשפטי, הקהילתי והארגוני. מנחה קורסי הסמכה לגישור, קורסי הסמכה לגישור בגירושין, ואת תוכנית הפרקטיקום להתנסות מודרכת בגישור. מדריכה  ביחידת הסיוע של בתי המשפט לענייני משפחה בירושלים. מרצה בתוכנית ללימודי תואר שני ביישוב סכסוכים, אוניברסיטת בר אילן. אלומה מרצה במכון בקורסים - פסיכותרפיה והדרכת הורים בתהליכי פרידה וגירושין וחשיבה גישורית בפסיכותרפיה.

ד"ר אלומה רייס

חמוטל ארבל

מטפלת באמנות (MA) ומדריכה, מטפלת EMDR. בוגרת בצלאל, מוסמכת אוניברסיטת לסלי. בוגרת המחזור הראשון בתוכנית "עוגן" לפסיכותרפיה מבוססת אינטגרציה במכון מפרשים. מאז 2010 מטפלת בהורים, נערות וילדים ביחידה טיפולית למשפחות בסיכון. מטפלת במבוגרים ומתבגרים ומדריכה הורים בקליניקה פרטית בפרדס חנה.

חמוטל ארבל

רעות בן קמחי

פסיכולוגית רפואית מומחית-מדריכה. מטפלת באנשים המתמודדים עם קושי רגשי סביב מצבים גופניים אקוטיים וכרוניים. מתמחה באירועים הנוגעים למעגל הפריון, ביניהם התמודדות עם קשיי פריון, הפלות והפסקות הריון, לידות מוקדמות, חרדות במהלך ההריון ודיכאון לאחר לידה. במהלך עבודתה ליוותה נשים וזוגות רבים בדרכם המאתגרת להורות. בעלת הכשרה בפסיכותרפיה דינאמית ממוקדת וכן בטיפול ממוקד טראומה (EMDR). עובדת כיום כפסיכולוגית אחראית באגף לגינקולוגיה ומיילדות במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, וכן מייסדת ומנהלת מכון 'בנפשך', מכון פסיכולוגי לטיפול בנשים.  מרצה בקורס - פסיכותרפיה במצבי אובדן הריון

רעות בן קמחי
bottom of page