סדנה מס 1. אינטגרציה של טיפול ממוקד-טראומה עם עבודת 12 הצעדים
בטיפול בהתמכרות וטראומות מורכבות

מנחה

מר יוני אלקינס ומר תולי פלינט

מה בסדנה?

תוכנית ההחלמה באמצעות שיטת 12 הצעדים היא גישה טיפולית מועילה לעבודה עם הסובלים מהתמכרות, מדפוסי התנהגות מזיקים וכן עם נפגעי טראומה. מחקרים מראים כי רוב המתמודדים מהתמכרויות סובלים מPTSD או Complex PTSD. עם זאת, תוכנית הצעדים לא עוסקת בעיבוד הטראומות הנמצאות בבסיס ההתמכרות. זאת, על אף שעיבוד הטראומות הוא תהליך חיוני על מנת לאפשר החלמה מלאה יותר ופחות תלות במשאבים חיצוניים. העיבוד הכואב של האירוע(ים) הטראומתיים כרוך בסכנה של חזרה לשימוש בשל כך שהפתרון המוכר לסבל - השימוש בסם או בהתנהגות המזיקה- זמין למטופלים ומסכן את החלמתם. הסדנה תתאר מודל טיפולי מבוסס Adaptive Information Processing , AIPמודל חלון-הסיבולת, מעגל ההתמכרות ותוכנית 12-הצעדים.

מטרות הסדנא:

  • היכרות עם עקרונות הטיפול המשולב ב 12 צעדים, מעגל ההתמכרות, ועקרון "עבודה-בטוחה" עם מכורים.

  • למידה ותרגול של פרוטוקול  "צעד-אחד-אחורה" לעיבוד מונחה של הטראומה ולמניעת סחרור התמכרותי.


מר יוני אלקינס ומר תולי פלינט

מר יוני אלקינס - עובד סוציאלי קליני (MSW). מטפל בטראומה ובסובלים מהתמכרויות. מדריך EMDR מוסמך, מדריך ריצה טיפולית, ומנהל מכון צעדים. מרצה במכון מפרשים של מכללת תל אביב יפו, ביחידה לתגובות קרב של משרד הביטחון, ובמרכז להכשרות EMDR.

מר תולי פלינט - עובד סוציאלי קליני (MSW). מטפל בטראומה, פוסט טראומה ובסובלים מהתמכרויות באפן פרטני וקבוצתי. מדריך EMDR מוסמך, מטפל משפחתי וזוגי מוסמך, מטפל נרטיבי מוסמך SEP ACT ומשוב ביולוגי. מרצה באוניברסיטת בר אילן, במרכז להכשרות EMDR, במשרד הבטחון ומקומות נוספים.