ימי עיון עתידיים

פסיכולוגיית המעמקים של הביהביוריזם ו-ACT – מפגש בין נקודות מבט

מר ליאור בירן, ד"ר קרין שטרן, ד"ר כפיר פפר, ד"ר רון נסים, ד"ר מור שחורי-סטאל, מר אור פרי וגב' ליאור גילעד

יום שישי, 29.04.22, בשעה 08:30-14:00

גישת ה-ACT היא גישה מהגל השלישי של ה-CBT המבוססת רובה ככולה על התיאוריה ההתנהגותית, מתוך נקודת מבט עכשווית. ביום עיון זה, ננסה להבין מה נמצא בעומקו של הביהביוריזם של ACT, זאת נעשה דרך שלושה מחזורי שיח בין מטפלים מגישת ACT – המחזיקים בנקודת מבט ביהביוריסטית, לבין מטפלים מגישות אחרות. נחתור להבין את המשותף ואת הייחודי, לחשוף עמדות יסוד ולגלות מה אפשר ללמוד זה מגישתו של זו.


הכנס השנתי לקידום אינטגרציה בפסיכותרפיה בישראל
"מבטים על אינטגרציה בפסיכותרפיה נכון לעכשיו"

19-20.05.2022

הפסיכותרפיה המודרנית במאה ה–20 אופיינה בפיתוח וחידוד ההבחנות בין הזרמים השונים, ובדרישה לנאמנות לאסכולה. ניכר כי במאה ה- 21 נעשינו ערים לחשיבותו של הפלורליזם, ורבים סבורים כי עמדה טיפולית המחברת בין נקודות מבט תאורטיות שונות חיונית על מנת לתת מענה למורכבותה של הנפש האנושית ולמצות את פוטנציאל השינוי של הטיפול.


 

DBT 2022 - התחברות והתרחבות

09-10.06.2022

DBT היא גישה טיפולית מבוססת ראיות אשר פותחה בשנות ה-80 ע"י הפסיכולוגית פרופ' מרשה לינהן. האלמנטים העיקריים המגדירים גישה חדשנית ומהפכנית זאת הם התיאוריה ההתנהגותית, קשיבות (mindfulness) והפילוסופיה הדיאלקטית. הטיפול מציע הוליזם וסינתזה. הדיאלקטיקה העיקרית היא הצורך ליצור קונטקסט של ולידציה וקבלת הפציינט כמו שהוא תוך ניסיון בלתי נלאה להביא לשינוי