• הסובייקטיביות של הזקנה

  ד"ר ליאורה בר-טור, פרופ' גילי גולדצווייג, ד"ר שרון זיו ביימן, ד"ר ניצה ירום, גב' חוה מוריס, מר רועי סמנה, פרופ' יובל פלגי, ד"ר אלינוער פרדס, פרופ' רות שרבני ויואב בר יוסף


  *יום עיון מקוון*
  יום שישי 23.4.21 בין השעות 09:00-13:45
  ההשתפות ללא עלות - מוזמנים להירשם

  לקחנו על עצמנו לדבר מתוך הזקנה - כסובייקטיביות נוכחת, פועמת, אחרת, שמחייבת שיח הדדי ראוי. דרך המבט ההתייחסותי נשתתף בתיאוריה, במעשה הטיפולי ובשיח הבין-דורי של הזקנה היום. בכנס נציג זוויות מבט מגוונות על המונח 'זקנה' דרך מרצים ומרצות בשלל טווחי גיל ונסיון, על מנת להעמיק את הבנתנו.

 • יישום עקרונות הריאיון המוטיבציוני לשינוי בהתערבויות ממוקדות קריירה

  מרצה: פרופ' חדוה בראונשטיין-ברקוביץ
  הצגת מקרים: גב' יעל הכהן

  *יום הלמידה יתקיים באופן מקוון*
  יום שישי 7.5.2021
  בשעות 9:00-12:30

  בעשור האחרון אנו עדים לגוף מחקר ראשוני אשר מאשש את היעילות של שימוש בעקרונות ושיטות של גישת הריאיון המוטיבציוני לשינוי במצבים של קבעון ו/או משבר בתחום הקריירה והעבודה. גישת הריאיון המוטיבציוני הינה גישה טיפולית ממוקדת מטופל (client-centered) שפותחה ע"י מילר ורולניק, ומטרתה לקדם שינוי – הצבת מטרות ומימושן - באמצעות חשיפת מקורות המוטיבציה הפנימית של המטופל. ביום הלמידה נכיר את עקרונות ושיטות גישת הריאיון המוטיבציוני ואת יישומן הייחודי בפסיכותרפיה ממוקדת-קריירה, במטרה לסייע למטופל להגדיר את מטרות השינוי, לגבש את זהותו המקצועית, וללוות אותו במימוש בפועל בעולם העבודה.

 • עבודה פרשנית-תמיכתית סביב קונפליקט התייחסותי-מודל ה- CCRT (לובורסקי)

  ד"ר ליאת ליבוביץ

  *יום עיון מקוון*
  יום שישי ה- 11.6.21
  בין השעות 08:30-12:30

  בשנים האחרונות הידע הקליני והמחקר מכוונים למציאת פרקטיקות התערבות אשר מצד אחד יהיו מבוססות על תאוריות פסיכואנליטיות, ומצד שני יביאו לתוצאות טיפוליות טובות באופן יעיל יותר ומהיר יותר. גישת CCRT  - העוסקת בעבודה עם תמת היחסים הקונפליקטואלית המרכזית, פותחה ע"י פרופ לובורסקי בשנות השמונים. הגישה חותרת לניסוח סוגייה התייחסותית מרכזית בכל טיפול, שתאפשר למקד את העבודה על דפוסים בסיסיים וקונפליקטואליים של יחסים. הגישה פותחה באופן שגם מאפשר מחקר אמפירי של מושגים מופשטים כמו העברה ודפוסי התקשרות לא מודעים. הגישה נחקרה רבות בארצות הברית ונחקרת כיום גם בארץ, וממצאים מצביעים על רמה גבוהה של יעילותה.

 • Facebook
 • YouTube