• רעש לבן: הפרעת קשב והתמכרות

  ד"ר דותן קידר
  מנחה: גב' רחלי זיגל

  *יום עיון מקוון*
  יום רביעי ה- 03.02.21
  בין השעות 19:30-21:00

  הפרעות קשב (ADHD, ADD) מקבלות כיום תשומת לב רבה מבעבר, והאבחון והטיפול בהן מתבסס ומתפתח. בחלקו הראשון של הערב ד"ר קידר יסקור את הרקע להפרעה ויתייחס לאבחונה, לממדיה ולטיפול בה. בחלקו השני של הערב ד"ר קידר יתייחס לתחלואה הכפולה הקיימת בקרב הסובלים מהפרעת קשב, ש-30% מהסובלים ממנה נוטים להשתמש במקביל בחומרים פסיכואקטיביים. ד"ר קידר יתייחס גם לתופעת ה"העצמה הקוגניטיבית" הרווחת בקרב סטודנטים ואוכלוסיות נוספות, העושים שימוש בתרופות המיועדות לטיפול בהפרעת קשב, ללא מרשם, ונמצאים בסיכון להתמכרות. בסוף הערב ייערך דיון עם הקהל ותנתן אפשרות לשאול שאלות.

 • הגישה המטה קוגניטיבית - עקרונות וכלים טיפוליים

  מר אהוד חלק

  *יום עיון מקוון*
  יום חמישי ה-11.2.21
  בין השעות 09:00-13:30

  מבין גישות הגל השלישי ב CBT, הגישה המטה-קוגניטיבית – MCT נוטה להתמקד בתהליכי עיבוד, חשיבה, המשגה ותהליכי הקצאת משאבי קשב. היא שואפת לחקור את התודעה ולהתערב דרך עבודה טיפולית עם תהליכים שבה. Adrian Wells, מפתח הגישה הוא פסיכולוג בריטי שהוכשר במקור כמטפל CBT.

 • מודלים של אינטרסובייקטיביות בפסיכותרפיה הפסיכואנליטית:
  מקורות התפתחותיים, המשגות תיאורטיות ומשמעויות קליניות

  מרצה: ד"ר בעז שלגי
  מנחה: גב' עדית ניר

  *יום עיון מקוון*
  מועדים: שלושה ימי שישי בין השעות 9:00-13:15 בתאריכים: 19.2.21, 5.3.21, 19.3.21 של מפגש הינו בהיקף של 5 שעות אקדמיות

  במפגשים נעקוב אחר עקרונות היסוד של הגישה האינטרסובייקטיבית בפסיכואנליזה, נציג את הנחות היסוד התיאורטיות שלה, ומתוך כך, נבחן את היישומים הקליניים הנגזרים מהן. כמו כן ננסה לעקוב אחר קווי התפתחות שונים שהובילו אל הגישות האינטרסובייקטיביות, נכיר לעומק את המקורות מהם צמחו (כמו ויניקוט, ביון ואחרים), ונדון באופן מקיף ורחב בעמדות האינטרסובייקטיביות המגוונות עצמן. בתוך כך, ננסה לעמוד הן על המשותף בין הגישות האינטרסובייקטיביות השונות והן על השונה ביניהן, תיאורטית וקלינית.

 • מבוא לפסיכותרפיה ממוקדת וויסות לילדים
  Regulation Focused Psychotherapy for Children (RFP-C)

  Leon Hoffman, Timothy Rice and Tracy A. Prout

  *יום עיון מקוון*
  ההרצאה תתקיים באנגלית
  ביום ראשון, 11.4.21, בין השעות 20:00-22:00

  בהרצאה זו יוצג מבוא לתיאוריה ופרקטיקה של פסיכותרפיה ממוקדת ויסות לילדים (RFP-C: Regulation Focused Psychotherapy for children), על ידי שלושת מפתחי הגישה מניו-יורק . RFP-C הינה התערבות פסיכודינמית, קצרת מועד, לילדים עם בעיות החצנה הנשענת על פרוטוקול. גישה טיפולית זו נועדה לעזור לילדים ולמשפחותיהם להבין את המשמעות המניעה את ההתנהגויות הבעייתיות ולעזור לילדים והוריהם לקדם תהליכי ויסות רגשי יעילים. בהרצאה זו יוצגו העקרונות התיאורטיים והטכניקות הטיפוליות הבסיסיות ב-RFP-C בהם עושים שימוש עם ילדים המציגים בעיות התנהגות, התנהגות מתנגדת, אי שקט והפרעה בוויסות רגשי. תיאורי מקרה קצרים ודיון יסייעו להמחיש את עקרונות הגישה והטכניקות הטיפוליות. בנוסף תוצג הרלוונטיות של RFP-C לשיטות טיפול אחרות ודרכים לאינטגרציה.

 • Facebook
 • YouTube