• מבוא לפסיכותרפיה ממוקדת וויסות לילדים
  Regulation Focused Psychotherapy for Children (RFP-C)

  Leon Hoffman, Timothy Rice and Tracy A. Prout

  *יום עיון מקוון*
  ההרצאה תתקיים באנגלית
  ביום ראשון, 11.4.21, בין השעות 20:00-22:00

  בהרצאה זו יוצג מבוא לתיאוריה ופרקטיקה של פסיכותרפיה ממוקדת ויסות לילדים (RFP-C: Regulation Focused Psychotherapy for children), על ידי שלושת מפתחי הגישה מניו-יורק . RFP-C הינה התערבות פסיכודינמית, קצרת מועד, לילדים עם בעיות החצנה הנשענת על פרוטוקול. גישה טיפולית זו נועדה לעזור לילדים ולמשפחותיהם להבין את המשמעות המניעה את ההתנהגויות הבעייתיות ולעזור לילדים והוריהם לקדם תהליכי ויסות רגשי יעילים. בהרצאה זו יוצגו העקרונות התיאורטיים והטכניקות הטיפוליות הבסיסיות ב-RFP-C בהם עושים שימוש עם ילדים המציגים בעיות התנהגות, התנהגות מתנגדת, אי שקט והפרעה בוויסות רגשי. תיאורי מקרה קצרים ודיון יסייעו להמחיש את עקרונות הגישה והטכניקות הטיפוליות. בנוסף תוצג הרלוונטיות של RFP-C לשיטות טיפול אחרות ודרכים לאינטגרציה.

 • טיפול במטופל ומשפחתו המתמודדים עם מחלה מסכנת חיים

  מרק שרמן

  *יום למידה מקוון*
  יום שישי ה- 19.3.2021
  09:00-12:15 בין השעות

  הטיפול הנפשי המתמקד בליווי אנשים במצב מסכן חיים דורש מיומנויות ייחודיות, אינטגרציה של שיטות טיפול ואקטיביות, לצד חוויה עמוקה של אינטימיות וקירבה עם אפשרות לגעת בציפור נפשם של מטופלים אשר באים למפגש לרוב חשופים וללא הגנות. הטיפול במצבים אלו כרוך במפגש עם מצב מעברי בין אחיזה בחיים לבין התקרבות אל מוות, תוך צורך בעיבוד פרידה, תקשורת פתוחה, איזון סימפטומים, סגירת מעגלים ומציאת משמעות.

 • הסובייקטיביות של הזקנה

  ד"ר ליאורה בר-טור, פרופ' גילי גולדצווייג, ד"ר שרון זיו ביימן, ד"ר ניצה ירום, גב' חוה מוריס, מר רועי סמנה, פרופ' יובל פלגי, ד"ר אלינוער פרדס, פרופ' רות שהרבני ויואב בר יוסף


  *יום עיון מקוון*
  יום שישי 23.4.21 בין השעות 09:00-13:45
  ההשתפות ללא עלות - מוזמנים להירשם

  לקחנו על עצמנו לדבר מתוך הזקנה - כסובייקטיביות נוכחת, פועמת, אחרת, שמחייבת שיח הדדי ראוי. דרך המבט ההתייחסותי נשתתף בתיאוריה, במעשה הטיפולי ובשיח הבין-דורי של הזקנה היום. בכנס נציג זוויות מבט מגוונות על המונח 'זקנה' דרך מרצים ומרצות בשלל טווחי גיל ונסיון, על מנת להעמיק את הבנתנו.

 • עבודה פרשנית-תמיכתית סביב קונפליקט התייחסותי-מודל ה- CCRT (לובורסקי)

  ד"ר ליאת ליבוביץ

  *יום עיון מקוון*
  יום שישי ה- 11.6.21
  בין השעות 08:30-12:30

  בשנים האחרונות הידע הקליני והמחקר מכוונים למציאת פרקטיקות התערבות אשר מצד אחד יהיו מבוססות על תאוריות פסיכואנליטיות, ומצד שני יביאו לתוצאות טיפוליות טובות באופן יעיל יותר ומהיר יותר. גישת CCRT  - העוסקת בעבודה עם תמת היחסים הקונפליקטואלית המרכזית, פותחה ע"י פרופ לובורסקי בשנות השמונים. הגישה חותרת לניסוח סוגייה התייחסותית מרכזית בכל טיפול, שתאפשר למקד את העבודה על דפוסים בסיסיים וקונפליקטואליים של יחסים. הגישה פותחה באופן שגם מאפשר מחקר אמפירי של מושגים מופשטים כמו העברה ודפוסי התקשרות לא מודעים. הגישה נחקרה רבות בארצות הברית ונחקרת כיום גם בארץ, וממצאים מצביעים על רמה גבוהה של יעילותה.

 • Facebook
 • YouTube