top of page

הקרנה מקוונת של הסרט 'פלס"ר הימלאיה'
ודיון עם יוצר ומשתתפי הסרט

אלדד פריבס (יוצר הסרט), נחי אלון וד"ר תולי פלינט

תאריך ושעה

יום שני | 26.02.24 | בין השעות 19:30-22:00

עלות

הרצאה ללא עלות

על ההרצאה

 חוויית שירות המילואים, קרבי ועורפי כאחד, עם ובלי חשיפה ישירה לטראומה עלולה להשאיר את חותמה על עולם הנפש ולייצר גם התנהגויות ותגובות לא יעילות ולא מועילות אשר עשויות לייצר קשיים. מאז השביעי באוקטובר, אנו נחשפים באופן יום יומי, לזוועות שהתרחשו ביום השבת השחורה, לצד תמונות ועדויות מהלחימה העזה שמתקיימת ברגעים אלו ברצועת עזה. את השפעת האירועים על הלוחמים, משפחותיהם ועלינו כחברה ישראלית. אלו שיחזרו משדה הקרב עשויים לחזור עם צלקות נפשיות והתמודדויות מורכבות נוכח השגרה ה'רגילה' אליה ישובו.


באירוע הקרוב נקיים הקרנה מקוונת של הסרט ,"פלס"ר הימלאה", סרט מרתק המציג את מסעם של שמונה גברים ישראלים הנושאים צלקות נפשיות משירותם הצבאי. הגברים הגיעו מרקעים, מקצועות וגילאים שונים, כאשר רק החוויה הקשה של הלחימה קשרה אותם יחדיו. במשך שלושה שבועות הם רכבו בתנאי מזג אוויר קשים, דרך קשר מפותל של זיכרונות המלחמה, במשעולי הדרכים הצרות והמשובשות אל הפסגות המשוננות של ההימלאיה. האם המרחק יעזור לפצעים להגליד והאם הם יוכלו לעבור ממצב תודעתי של סבל למצב של התגברות ותקווה?


את מסעם מלווה נחי אלון, פסיכולוג קליני הלומד ומלמד גישות בתחום הבודהיזם ומבצע יחד עם הרוכבים, עיבוד חווית לחימה, דרך ליווי, שיחות וכמובן, דרך המסע המשותף עצמו.

אנו מקווים כי הסרט יספק השראה לאלו מאיתנו המלווים נפגעי תגובת קרב ויוכל להעשיר את ארגז הכלים בקרב אלו שעתידים לפגוש פוסט טראומה על רקע צבאי בחדר הטיפולים.


על המרצה

אלדד פריבס (יוצר הסרט), נחי אלון וד"ר תולי פלינט

אלדד פריבס - יוצר תיאטרון חברתי בארץ ובעולם ומורה לתיאטרון קלאסי בסטודיו ע״ש ניסן נתיב ויורם לווינשטיין. יוצר הסרט הדוקומנטרי ״פלס״ר הימלאיה'.


נחי אלון - פסיכולוג קליני מזה חמישים שנה. הייתי מפקד קרבי ופסיכולוג צבאי. עבדתי רבות עם נפגעי תגובת קרב בצה"ל אקוטית וכרונית בצה"ל ובקליניקה הפרטית. השתתפתי בפיתוח מסגרות קהילתיות וטיפוליות לנפגעים בצה"ל ובעולם האזרחי. מקדם את הרעיון ש"הארגון הוא הטיפול" על חשיבותה של מסגרת מארגנת כוללנית שמדגישה היבטים כגון תפקוד יומיומי, סדר יום, הפעלת הגוף בטבע, תמיכה הדדית, נטילת אחריות בתוך המסגרת הטיפולית, המסגרת כאימון בחזרה לתפקוד וליחסים ועוד. עם חיים עומר כתבתי שני ספרים ומאמרים טיפוליים שונים. מפרסם מאמרים שעוסקים במה שמעבר לטיפול האישי. 


ד"ר תולי פלינט - עו"ס קליני. מומחה בשיטות טיפול ממוקדות ובטיפול בטראומה מסיבות שונות, PTSD, Complex PTSD ועבודה משפחתית, קבוצתית ובצוותים. מטפל ומדריך בשיטות EMDR SE טיפול קבוצתי, טיפול משפחתי וטיפול קבוצתי.


יואב בר יוסף - פסיכולוג בהתמחות רפואית, עובד במערך ההמטואונקולוגי בבי"ח איכילוב, מטפל בקליניקה פרטית בתל אביב ומעביר סדנאות לטיפול בכאבים כרונים, סטרס וחרדה ויוזם הפרויקט Mind-body movie night


ד"ר שרון זיו ביימן - פסיכולוגית קלינית, חברת סגל ומנהלת "מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה" בביה"ס למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב יפו. ממובילי "עוגן-תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה מבוססת אינטגרציה" במכון מפרשים. תחומי עניין מרכזיים: אינטגרציה בפסיכותרפיה, פסיכותרפיה מתוך עמדה התייחסותית, טיפול ממוקד, שימוש בזמן כמשאב טיפולי. פעילה בקבוצה הישראלית למחקר בפסיכותרפיה ובארגון הבינלאומי לקידום האינטגרציה של הפסיכותרפיה. 


bottom of page